Menu
21 Temmuz 2017

Uluslararası Comic-Con Fuarı başladı!

fotoğraf: Fotoğraf: REUTERS/Mike Blake

AYKIRI AKADEMİ - HABER

Tüm dünyada çizgi roman ve fantastik film meraklılarının heyecanla beklediği fuar açılış gününde birbirinden ilginç görüntülere sahne oldu.

 

Comic Con 1970’ten beri her yıl California Eyaletinin San Diego şehrinde düzenlenen uluslararası bir çizgi roman fuarı. Yıllar içinde  Hollywood ile oyun firmalarının istilasına uğramış ve bir çizgi roman fuarı olmanın ötesinde herkesin merakla beklediği bir etkinlik haline gelmiş.

Yıllarca çizgi romanlar, bilim kurgu, fantastik türdeki filmler ve televizyon dizileri ile ilgili popüler sanatlara ev sahipliği yapan Comic-Co’a; sonradan korku, anime, manga, oyuncaklar, oyun kartları, video oyunları, internet çizgi romanları ve fantastik romanlar da eklenmiş. Comic-Con da fuar alanında çizgi roman satanlar ve koleksiyoncuların yanı sıra film stüdyoları, televizyon kanalları gibi medya kuruluşları da yerlerini alıyor.

Açılış gününde gerçekleştirilen “Kingsman: The Golden Circle” Filminin Basın toplantısında Halle Berry viski içerken , Fotoğraf: REUTERS/Mario Anzuoni

Aslında Comic-Con’u Comic Con yapan önemli etken fuarın ziyaretçileri. Ziyaretçiler dört gün süren etkinlik boyunca birbirinden ilginç kostümlerle fuara renk katarlar.

Fuara katılanlar çeşitli kostümlerle....Fotoğraflar: REUTERS/Mike Blake

 

 


Herkes bilsin