Menu
22 Şubat 2018

“Enver Aysever’den Topbaş’a: “Yetkilerini kullanmadıysan niye oturdun o koltukta”


Kadir Topbaş çarpık yapılaşma imarlarına imza atmadığını, iznin Ankara’dan verildiğini söyledi, Enver Aysever sordu: “Yetkilerini kullanmadıysan niye oturdun o koltukta?”
 
AYKIRI AKADEMİ - HABER

İstanbul Büyükşehir Belediye eski Başkanı Kadir Topbaş, çarpık yapılaşma imarlarına imza atmadığını, bunlara imar izninin Ankara’dan verildiği sözlerine tepki gösteren Enver Aysever “Bizi boşversin kendi ailesine, atalarına hesap verebilecek mi? dedi.

 

Tele1’ de yayınlanan Ayrıntılar programında İstanbul’a ihanet edildiğini söyleyen Enver Aysever Kadir Topbaş’ın İstanbullu bir aileden geldiğini hatırlatarak şunları söyledi:

 

“İstanbullu bir aileden gelmiş biri olarak kendisi ailesine, atalarına hesap verebilecek mi? Şehrin emanet edildiği kişiydiniz. Şimdi imzaların Ankara’dan atıldığını söylüyorsunuz, yetkilerini kullanmadıysan, niye o koltukta oturdun? Birileri seni baskılamış olabilir, bunlar Türkiye’de yaşanıyor, o zaman niye oturdun o koltukta. İstanbul’un Osmanlı’dan kalan tarihi camilerine bakın ve şimdi yapılanlarına bakın. Neyi muhafaza ettiniz. İstanbul’u betona tapanlar şehri haline dönüştürdüler. İstanbul’un her yanı kafes durumunda. Kadir Topbaş kendini böyle konuşarak rahatlatıyor olabilir ama biz yurttaşlar olarak kendisini hiçbir zaman iyi anmadık, iyi anmayacağız.

İstanbul’un sorumluluğu hepimizde, şu an ortada yarına bırakılacak bir şehir yok. Ortada bir beton yığını var, bu yığın içinde yaşayan bizler, dünyanın en güzel coğrafyasında boğuluyoruz.

Kadir Topbaş bizi boş versin, aynaya baksın ve kendisine sorsun, ben İstanbul’a ihanet ettim mi, etmedim mi? diye! Kendi çocukluğundaki İstanbul neydi, bıraktığı İstanbul ne? Bir şehre bu kadar ızdırap çektirilmez.”

 

İşte o anlar:

 

 

 


Herkes bilsin