Menu
27 Mart 2018

Enver Aysever: Aydın Doğan’ın yaşam sebebi olan medyası elinden alındı

CNN TÜRK’ten bir mesajla kovulan Enver Aysever Doğan Medya’nın Demirören grubuna satışına ilişkin konuştu: “Aydın Doğan’ın yaşam sebebi olan medyası elinden alındı.”

AYKIRI AKADEMİ- HABER

Tele1’de yayınlanan Ayrıntılar programında Doğan Medya’nın satışını değerlendiren Enver Aysever şunları söyledi:

“Aydın Bey gazetecilik patronluğunu çok seven, bununla yaşayan bir insandır. Aydın Bey’ın rızası olmadan sattığına eminim. Kısa süreli tavizlerle, gazetecileri kovmakla bu işi götürebileceğini zannediyordu. Ancak ondan anahtar isteniyordu nitekim de aldılar. İlk günden beri dik durabilseydi başka bir şey olurdu.”

Doğan Medya satışının ‘Türkiye’de yalandan muhalefete bile tahammül edilemediğinin göstergesi.” olarak ifade eden Aysever şunları söyledi:

“Aydın Doğan’ın medya grubu ‘Erdoğan'dan muhtar olamaz’ diye bir başlık attı ve bu başlık Recep Tayyip Erdoğan tarafından unutulmadı. Gün gelecek bunun intikamı alınacak diye bekleniyordu. İki türlü olabilirdi bu intikam; kumpas davaları sıkça olduğu için içeri atılabilirdi, vergi cezaları verilebilirdi, bir taraftan da medyası elinden alınabilirdi. Nitekim Aydın Doğan’ın yaşam sebebi olan medyası elinden alındı.

Bu satışın doğal olmasının imkanı yoktur. Satışın biçimi gereği rekabet kurulu tarafından engellenmesi gerekir. Alış satışı yapan taraflardan birinin bu yönde gücü olmadığını biliyoruz.

Türkiye’de yalandan muhalefete bile tahammül edilemediğinin göstergesi. Ahmet Hakan’ın muhalefetinden memlekete ne hayır gelir? Suya sabuna dokunmayan insanların bile işlerinden edildiğini gördük. 2019’ a giderken havuza tüm medyanın dahil edilmesi seçimin kazalması anlamına geliyordu onlar için. Ama bunun ters yönde bir etki yaratacağını düşünüyorum.

Türkiye’de insanlar ne giyecekti, ne okuyacaktı hangi kitap daha çok satmalı buna Hürriyet karar veriyordu. Siyasetçiler seçime gitmeden önce Aydın Bey’den randevu alırlardı. Destek beklerdi.

Bu ülkede Sadullah Ergin, Hüseyin Çelik, Bülent Arınç vardı. Her gün ekranlarda istediklei yere çıkar, istediklerini konuşurlardı. Ne oldu onlara? Bu ülkede onlara mikrofon uzatma cesareti gösterecek biri var mı?

Bugün her istediğini yapanlar, yarın yapamaz hale gelebilirler. Demokrasinin daraltılması kimseye yaramaz.”

 

 

 

 


Herkes bilsin