Menu
21 Şubat 2018

“CHP’nin Adayı Ahmet Necdet Sezer Olmalı”


Ayrıntılar programında Cumhurbaşkanı adayını açıklayan Enver Aysever CHP’ye seslendi, “Şapkadan tavşan çıkarmaya gerek yok, Ahmet Necdet Sezer Türkiye’yi saplandığı bataklıktan çıkartacak bir isimdir.” dedi.
 

AYKIRI AKADEMİ – HABER

Cumhuriyet Halk Partisi cumhurbaşkanı adayının CHP İstanbul Milletvekili İlhan Kesici olacağına ilişkin çıkan iddiaları değerlendiren Enver Aysever: “Hayatı boyunca sağ çizgide olmuş, Demirel’in damadı olmanın ötesinde benim gördüğüm kadarıyla herhangi bir siyasi başarısı olmamış bir ismin aday olmasının toplumda karşılık bulacağını düşünmüyorum.” dedi.

“CHP’ye buradan sesleniyorum, şapkadan tavşan çıkarmaya gerek yok” diyen Aysever, Cumhuriyet Halk Partisi eğer aday arıyorsa  üç isim öneriyorum diyerek adaylarını sıraladı:

 “Bir tanesi hocaların hocası Korkut Boratav. Cumhurbaşkanlığını hak eden bir isim.  Bilgeliği ve ağır başlılığı ile bunu hak eder. Sosyalist demokrasinin kapısı aralanır. Bir diğeri Taner Timur Hoca. Öngörüsü ve bilgisiyle Türkiye’yi öne çıkaracak isimlerden biridir. Türkiye’yi yaşadığı bataklıktan çıkaracak isimlerdendir. Onların deneyimlerine ihtiyaç var.”

 

Üçüncü adayı olarak 10’uncu Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’i işaret eden Aysever şunları söyledi: “Türkiye’de herkesin belleğinde yer etmiş, başarılı olmuş Ahmet Necdet Sezer neden cumhurbaşkanı olmasın, Cumhuriyet Halk Partisi’nin adayı niye olmasın? Hukukun üstünlüğüne inanmış, herkesin saygı duyduğu bir isim. Sayın Sezer kendi döneminde mecliste beş partinin aday gösterdiği bir isimdi. Bugün rahatlıkla herkesten oy alabilecek bir isimdir. Şapkadan tavşan çıkarmaya gerek yok. Türkiye’yi parlamenter sisteme döndürecek Ahmet Necdet Sezer’in kapısı çalınmalıdır.”

 

İşte o anlar:

 

 


Herkes bilsin