Menu
4 Ağustos 2017

Hava durumunu takip edebileceğiniz Twitter hesapları

 

İklim değişikliğinin etkisine bağlı olarak sürekli değişkenlik gösteren hava durumu, gündelik hayatımızı büyük ölçüde etkilerken böyle zamanlarda bizi uyaran uzmanlara kulak vermek en iyisi. Bunun için Twitter en ideal sosyal medya platformlarından biri.

 

Havaların değişen durumuna ayak uydurabilmek için, hemen her gün Twitter kullanıcılarını havaların sıcaklığı hakkında bilgilendiren çeşitli meteoroloji uzmanı ve kurumsal hesabın paylaşımlarını takip edebilirsiniz.

İşte o hesaplardan bazıları:

 

AccuWeather

@accuweather: ABD merkezli uluslararası hava tahmin şirketi, dünyanın bu konuda hizmet veren en güvenilir şirketlerinden biri. Twitter'da 875 bin takipçisi olan AccuWeather, meteorolojiyle ilgili son dakika gelişmelerini @breakingweather hesabından, 838 bin takipçisiyle paylaşıyor.

Meteoroloji (MGM)

@meteoroloji_twi: Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün resmi Twitter hesabının 79 bin takipçisi var ve hesap gün içinde çok sayıda tweet ile takipçilerine hava durumu hakkında bilgiler sunuyor.

Havayı Koklayan Adam

@BunyaminSurmeli: Deneyimli meteoroloji uzmanı Bünyamin Sürmeli, isabetli tahminleriyle 209 binden fazla takipçisini hava durumu hakkında hemen her gün bilgilendiriyor.

NTVhava

@ntvhava: Yurttan ve dünyadan hava durumu bilgilerinin paylaşıldığı hesabın yaklaşık 8 bin takipçisi var ve gün içinde neler giyilmesi gerektiğine dek havaya göre çok sayıda paylaşım yapılıyor.

Havanın Notları

@havaninotlari: Meteoroloji, iklim, Türkiye havası… Atmosfere ve havaya dair her şeyin basit, sade ve anlaşılır bir şekilde paylaşıldığı hesabı yaklaşık 13 bin kişi takip ediyor.

Hava Forum

@HavaForum: 22 binden fazla takipçi, Türkiye'nin Meteorolojik Forum Sitesi HavaForum’un resmi Twitter hesabından havaların durumunu takip ediyor ve anlık gelişmelerden haberdar oluyor.

Mikdatca

@Mikdatca: Meteoroloji ve Afet Yönetimi Profesörü Mikdat Kadıoğlu, resmi Twitter hesabından havalara ilişkin tahminlerde bulunuyor. 73 binden fazla takipçisi olan Kadıoğlu, özellikle sıcak havalarda takipçilerini uyarıyor.


Herkes bilsin